Pomoc dla Ukrainy

Wesprzyj naszą akcję

Zaczęliśmy działać natychmiast, bo wiemy, że wojny wygrywa się między innymi dzięki logistyce. Walczymy na tyłach dokładając małą cegiełkę. Jest to nasza wspólna sprawa i nasz narodowy interes, by Ukraina była krajem wolnym i demokratycznym.

Jeżeli chcesz wesprzeć nasze działania:

Fundacja Magia Karpat

CODE BIC/SWIFT: PKOPPLPW Bank account number:

PLN account: PL47 1240 2568 1111 0011 1177 6048

USD account: PL59 1240 2568 1787 0011 1183 3406
EURO account: PL32 1240 2568 1978 0011 1333 8512

Tytuł/title of transfer: Darowizna Pomoc Ukrainie/Donation to help Ukraine

PAYPAL: pawliszcze.p@gmail.com

Co przekazujemy

Co tydzień jeździmy z transportem, czasem nawet dwa razy w tygodniu. Darowizny od Was przeznaczamy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy: apteczek indywidualnych dla żołnierzy, staz taktycznych, opatrunków hemostatycznych, plecaków, okularów i rękawic taktycznych, nakolanników, nałokietników, latarek, powerbanków, akumulatorów, zasobów komunikacji. Przekazujemy im to, co chroni i daje większy komfort, choć trudno mówić o jakimkolwiek komforcie, gdy nad głową latają rakiety, a żona z dzieckiem jest uchodźczynią na tułaczce.

Współpraca

Pomagamy też innym organizacjom z przewiezieniem i dostarczeniem rzeczy, które zakupili. Współpracujemy z Friends of Ukraine Defense Forces Found z Kanady oraz Cifers Foundation z USA. Pomogliśmy również Pierwszemu Ochotniczemu Szpitalowi Polowemu im. Mykoły Pyrohowa z Kijowa w zakupie i wyposażeniu samochodu terenowego, który służy jako karetka do wywożenia rannych z niedostępnych miejsc.

foto_[Pomoc dla Ukrainy]_Sekcja III (a)
foto_[Pomoc dla Ukrainy]_Sekcja III (b)
foto_[Pomoc dla Ukrainy]_Sekcja IV (b)

Gdzie dostarczamy

Dostajemy również dary rzeczowe. Amerykańscy bracia przez nasze ręce przekazali już ponad 23 tony pomocy medycznej i środków ochronnych dla żołnierzy. Wszystkie otrzymane rzeczy operatywnie rozsyłamy w „gorące” miejsca. Rzeczy od nas trafiły już do Charkowa, Kijowa, Zaporoża, Mikołajowa, w okolice Popasnej, Dnipra i Krzywego Rogu, do Buczy, Irpinia, Wasylkowa, Obuchowa, przekazujemy pomoc dla oblężonego Chernihowa i Sum. Pomoc medyczną przekazujemy do szpitali, gdzie leczeni są ranni. Współpracujemy z wolontariuszami i kierowcami, do których mamy zaufanie.

Doświadczenie

Mamy doświadczenie. Prezes fundacji Olga Solarz jeździła z pomocą na łuhański odcinek frontu w roku 2014 i 2015. W czasie 6 wyjazdów przewiozła ponad 15 ton pomocy, w tym dla: Ochotniczego Batalionu „Ajdar”, pięciu domów dziecka (w Szczastia, Swatowe i trzech domów dziecka w miejscowości Kreminna), szpitala psychiatrycznego w Swatowe, szpitala miejskiego w Szczastiu, Starobielsku oraz dla wewnętrznych uchodźców i polskiej gromady miasta Starobielsk.

foto_[Pomoc dla Ukrainy]_Sekcja V - napis na foto [Styczeń 2015 r., Wołodia ogląda rysunki od polskich dzieci w bazie batalionu Ajdar]

Fundacja Magia Karpat

Magic of the Carpathians Foundation.

Copyright © 2022. All Right Reserved emesstudio.pl